5 مورد از نوآوریهای شگفت انگیز مرسدس بنز

1
(1)

مرسدس بنز چه چیزی وارد صنعت خودروسازی کرده است؟ چه چیزی این اختراعات را شگفت‌انگیز کرده است؟ در ادامه به ۵ مورد از این نوآوری‌ها اشاره خواهیم کرد.

صحبت در مورد اولین‌ها است، در مورد چیزهایی جدید که قبل از نقطه‌ای خاص در تاریخ، وجود خارجی نداشتند. این کاری است که مرسدس بنز در طول یک قرن انجام می‌دهد. این شرکت آلمانی جدا از اختراع ترمز ABS و ایربگ، اولین خودرویی را که روانه‌ی جاده‌ها شد نیز تولید کرده است.

6d2699fd 9635 46f7 935a bdc3ff00425a 5 مورد از نوآوریهای شگفت انگیز مرسدس بنز

۵. اتومبیل

کارل بنز در سال ۱۸۸۶ دست به اختراع چیزی زد که ازنظر همگان یک دیوانگی محض بود. این پروژه با نام «موتور واگن» که از سوی همسر کارل حمایت مالی می‌شد، حقانیت او را ثابت کرد. همسر بنز از خود او هم دیوانه‌تر بود. او یک شب به همراه پسران خود مسافت مانهایم تا فورتسهایم را با خودرویی که دیگر با اسب کشیده نمی‌شد، طی کرد.

۴. سیستم تزریق انژکتوری سوخت

این نوآوری در سال ۱۹۵۴ در محصول انقلابی مرسدس بنز 300 SL Gullwing رونمایی شد. این اولین خودرویی بود که از چنین سیستمی استفاده می‌کرد. این خودرو سریع‌ترین خودروی زمان خود به شمار می‌آمد و با وجود گران بودن سیستم انژکتوری، به‌خوبی عمل می‌کرد.

۳. ترمز ABS

با معرفی نسل دوم از سیستم ترمزگیری ضد قفل در سال ۱۹۷۸، جاده‌های دنیا ایمن‌تر شدند؛ اما ۸ سال قبل، اولین نسل از این ترمزها در خودروهای سواری، یک انقلاب شگرف بود. مرسدس به همراه شرکت TELDIX در سال ۱۹۷۰ دست به تولید اولین نسل از ترمزهای ABS زده بودند.

۲. کیسه‌ی هوا

مرسدس بنز در سال ۱۹۸۱ و برای اولین بار در دنیا اقدام به نصب کیسه‌ی هوا روی یکی از محصولات خود کرد و آن را در آلمان غربی به نمایش گذاشت. این اختراع جدید، یک آپشن برای خودروی S-Class W126 به‌منظور کاهش صدمات سرنشینان آن بود. اکنون این گزینه در تمامی خودروهای امروزی اجباری شده است و جزو استانداردهای هر خودرویی به شمار می‌آید.

۱. سیستم خودران

مرسدس بنز با معرفی خودروی لوکس F015، دست به تغییرات اساسی در چشم‌انداز سفرهای جاده‌ای زد. این خودرو توانایی رانندگی خودکار، تشخیص سرنشینان و خطوط عابر پیاده داشت و به شبکه‌های ارتباطی متصل بود. اکثر این سیستم‌های ابتکاری امروزه در خودروهای مرسدس سری E-Class مشاهده می‌شوند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

مقایسه بی ام و سری 7 و مرسدس بنز S کلاس

0 (0) در یک نقطه از زندگی خود و زمانی که به مرتبه‌ی قابل اتکایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با امداد مرسدس بنز