درگ آئودی RS3 با مرسدس بنز A45

۰
(۰)

آیا RS3 می‌تواند تاج پادشاهی را از A45 AMG بگیرد؟

A45vsRS3 درگ آئودی RS3 با مرسدس بنز A45

مرسدس بنز A45 AMG یکی از برترین هاچبک‌های حال حاضر دنیا است که رکورد قوی‌ترین پیشرانهٔ ۲ لیتری تولیدی دنیا را نیز بنام خود ثبت کرده است؛ اما به‌تازگی سروکلهٔ یک رقیب جدی و خطرناک برای A45 AMG پیداشده که تادندان‌مسلح است. نام این هماوردِ قدر قدرت، آئودی RS3 است؛ اما آیا RS3 می‌تواند تاج پادشاهی سریع‌ترین هاچبک را از مرسدس بنز بگیرد؟ با انجام یک مسابقهٔ درگ بین RS3 و A45 به این سؤال پاسخ داده‌ایم. پس ابتدا مروری کوتاه بر مشخصات فنی این دو هاچبک آتشین خواهیم داشت و سپس شما را به مشاهدهٔ ویدئوی جذاب و دیدنی درگ بین آن‌ها دعوت می‌کنیم.

در یک‌سوی میدان آئودی RS3 با نیروگاه ۲٫۵ لیتری ۵ سیلندر توربو با ۳۶۲ اسب بخار قدرت و ۴۶۵ نیوتن متر گشتاور قرار داد. این نیرو از طریق یک گیربکس دوکلاچه و همین‌طور سامانهٔ کواترو به هر چهارچرخ انتقال میابد که RS3 را همچون تیری از چلّهٔ کمان شلیک می‌کند. آئودی ادعا می‌کند که این هاچبک تندوتیز شتاب صفرتا صدی برابر با فقط ۴٫۳ ثانیه دارد و درصورتی‌که هنگام خرید، سفارشِ برداشتن محدودیت سرعت آن را بدهید می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۸۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

Audi RS3 2016 درگ آئودی RS3 با مرسدس بنز A45

از سوی دیگر مرسدس بنز A45 AMG قوی‌ترین پیشرانهٔ ۴ سیلندر ۲ لیتری خود را به رخ آئودی می‌کشد. پیشرانهٔ توربویی با ۳۷۶ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ نیوتن متر گشتاور که باوجود حجم و سیلندر کمتر، قدرت و گشتاور بیشتری از موتور آئودی تولید می‌کند. در A45 هم درست مانند رقیبش نیرو از طریق گیربکس دوکلاچه و سامانهٔ ۴Matic به هر چهارچرخ انتقال میابد. سازنده ادعا می‌کند که A45 AMG ظرف ۴٫۲ ثانیه از صفر به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد درحالی‌که حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

Mercedes Benz A45 AMG درگ آئودی RS3 با مرسدس بنز A45

حال به سراغ برگزاری یک درگ هیجان‌انگیز بین این دو هاچبک قدرتمند می‌رویم. مسابقه در دو مرحله انجام می‌گیرد. مرحلهٔ اول مسافت ۱/۴ مایل یا ۴۰۰ متر و مرحلهٔ دوم مسافت ۱/۲ مایل یا ۸۰۰ متر. با پایان یافتن شمارش معکوس و دستور حرکت، هر دو خودرو با نهایت قدرت خود از زمین کنده‌شده و به‌سرعت به‌پیش می‌روند. از همان ابتدا آئودی RS3 از رقیب خود پیشی گرفته و رفته‌رفته فاصلهٔ خود را بیشتر می‌کند. RS3 شتاب صفرتا ۹۶ کیلومتر را در ۳٫۶ ثانیه پُر می‌کند درحالی‌که A45 در ۳٫۹ ثانیه به این سرعت می‌رسد. سپس بازهم این RS3 است که در ۱۲٫۱ ثانیه زودتر از زمان ۱۲٫۴ ثانیه‌ای A45 از خط ۴۰۰ متر عبور می‌کند و درنهایت آئودی RS3 در ۱۹٫۲ ثانیه مسافت ۸۰۰ متر را پیموده و بر رقیب خود پیروز می‌شود درحالی‌که ۰٫۴ ثانیه بعد مرسدس بنز A45 AMG از خط پایان ۸۰۰ متر عبور می‌کند.

مشخصات فنی

Untitled درگ آئودی RS3 با مرسدس بنز A45

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین ۱ تا ۵ ستاره نمره دهید

همچنین ببینید

تصاویر جاسوسی از مرسدس بنز GT 2017

۰ (۰) آخرین بار نسخهٔ رودستر مرسدس AMG GT با پوشش‌های استتاری در بزرگراه‌های آلمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما
error: Content is protected !!